24.05.2015

Perili Bir Köşk

Sanatsal günlere bayılırım bugün de tam öyle bir gün oldu. Üniversite Moda ekibinin Borusan Contemporary  Perili Köşk'te  düzenlemiş olduğu Çağdaş Sanat  buluşmasına katıldım.Gazi Selçuk Bey'in Yeni Medya Sanatı üzerine gerçekleştirdiği seminerin ardından rehber eşliğinde müzedeki eserleri gezdik.Sanata meraklı olanlara,gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi sevenlere kesinlikle tavsiye ederim buradaki fotoğrafların ötesi Perili Köşkte :)

Bir Perili Köşk Borusan Contemporary
Hafta içi ofis,hafta sonu müze olan Perili Köşk koleksiyonların,özel eserlerin
 müthiş yapıtların ev sahipliği yapıyor.
Ortak Zemin:Hava,Essential Matters,Carsten Nicolai: Tuhaf Cezbediciler isimli  üç güncel sergiyle de ziyaretçilerini karşılıyor. 


Bir toplantı salonu ancak bu kadar renkli ve enerji dolu olabilir.
Duvarlar akralik boya ile Jerry Zeniuk tarafından boyanmış.
Tavanda kullanılan dekoratif obje Keith Sonnier tarafından Borusan Contemporary'ye özel olarak tasarlanmış.Argon ve neon içeren cam tüplerdir. 


Görünen ile görünmeyeni karıştırma
Görünmeyen ile görüneni karıştırma
Hepimiz oynamadık mı el işi kağıtlarıyla? Hangimizin aklına geldi böyle işler çıkarmak renkleri böylesine uyum içinde sanatsallaştırmak.Tırnak makası ve el işi kağıtlarıyla yapılan tablo.

Üniversite Medya Birliği'ne Üniversite Moda ekibine ve Sadık Uslular'a 
ÇOOK TEŞEKKÜRLER.


8 yorum:

 1. Süper. Görmeyi çok isterim. Iyi günler dilerim.

  YanıtlaSil
 2. Görünen ile görünmeyeni karıştırma görünmeyen ile görüneni karıştırma kafam karıştı bi an :) ben de gitme şansını bulurum inş bir gün :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insallah gidersiniz gercekten cok guzel bir yer :)

   Sil